US-48-500W - Ubiquiti UniFi Switch 48 (500W)

Ubiquiti UniFi Switch 48 (500W)

UniFi Managed switch, 48 x Gigabit Ethernet, 2 x SFP, 2 x SFP+ (10 Gbe), Switching capacity: 140 Gbps, Forwarding Rate: 104.16 Mpps, PoE/PoE+, 500W PoE Budget, 802.11at/af and 24V Passive PoE, 1U Rackmount.

Varenummer: 2458815
US-48-500W
US-48-500W
US-48-500W
Læs mere
6.044,00 kr.
4.835,20 kr. ekskl. moms
Fjernlager, 5-6 dages levering
Billigste privatfragt 0,00 kr.
Pick-up Points lagerstatus
Aarhus
0 stk.
Ikke på lager
København
0 stk.
Ikke på lager

Detaljer

Producent: Ubiquiti
Varenummer: 2458815
Model: US-48-500W
Ean: 0810354023132

Til producentens hjemmeside

www.ubnt.com/unifi-switching-r...
ProduktbeskrivelseUbiquiti UniFi Switch US-48-500W - switch - 48 porte - Administreret - monterbar på stativ
EnhedstypeSwitch - 48 porte - Administreret
PakningstypeMonterbar på stativ 1U
UndertypeGigabit Ethernet
Porte48 x 10/100/1000 (PoE+) + 2 x 10 Gigabit SFP+ + 2 x Gigabit SFP
Power Over Ethernet (PoE)PoE+
PræstationNon-blocking switching-kapacitet: 70 Gbps
Omkoblingskapacitet: 140 Gbps
Fremsendelsespræstation: 104,16 Mpps
Protokol til fjernadministrationHTTP
EgenskaberIkke-blokerende porte
OverensstemmelsesstandarderIEEE 802.3af, IEEE 802.3at
EffektAC 120/230 V (50 - 60 Hz)
Dimensioner (B x D x H)48.504 cm x 34.76 cm x 4.445 cm
Vægt5.3 kg

Generelt

Enhedstype Switch - 48 porte - Administreret
Pakningstype Monterbar på stativ 1U
Undertype Gigabit Ethernet
Porte 48 x 10/100/1000 (PoE+) + 2 x 10 Gigabit SFP+ + 2 x Gigabit SFP
Power Over Ethernet (PoE) PoE+
Præstation Non-blocking switching-kapacitet: 70 Gbps
Omkoblingskapacitet: 140 Gbps
Fremsendelsespræstation: 104,16 Mpps
Protokol til fjernadministration HTTP
Egenskaber Ikke-blokerende porte
Overensstemmelsesstandarder IEEE 802.3af, IEEE 802.3at
Statusindikatorer Ports transmissionshastighed, PoE, link/aktivitet

Ekspansion / Konnektivitet

Interface 48 x 1000Base-T RJ-45 PoE+ - 34.2 W
2 x 1000Base-X SFP
2 x 10GBase-X SFP+
1 x konsol RJ-45

Effekt

Strømenhed Intern strømforsyning
Strømforsyning 500 Watt
Nødvendig spænding AC 120/230 V (50 - 60 Hz)

Diverse

Overensstemmelsesstandarder IC, FCC, RoHS, WEEE, ETSI 300 019

Mål og vægt

Bredde 48.504 cm
Dybde 34.76 cm
Højde 4.445 cm
Vægt 5.3 kg

UniFi Switch - Managed PoE+ Gigabit Switch with SFP
Available with 24 or 48 RJ45 Gigabit ports, the UniFi Switch delivers robust performance, PoE+ support, and intelligent switching for growing networks.


Powerful Enterprise Switch Models
The UniFi Switch delivers the forwarding capacity to simultaneously process traffic on all ports at line rate without any packet loss. Total non-blocking throughput: up to 26 Gbps for 24-port models and up to 70 Gbps for 48-port models.






Advanced Port Management
Each switch port offers custom settings: port name, PoE, network/VLAN configuration, and operation mode (switching, mirroring, or aggregate).






Optical Fiber Connectivity
Two SFP ports support uplinks of up to 1 Gbps. For high-capacity uplinks, each 48-port model includes two SFP+ ports for uplinks of up to 10 Gbps.






Convenient PoE+ Support
The UniFi Switch features auto-sensing IEEE 802.3af/at and 24V passive PoE to power multiple devices on the network.






Seamless Integration
The UniFi Switch integrates seamlessly into the UniFi Software-Defined Networking (SDN) platform to create a highly scalable, end-to-end system of network devices across multiple locations - all controlled from a single interface.

Access Point

  • UAP-AC-LR - Ubiquiti UniFi UAP-AC-LR 2.4/5GHz
    Ubiquiti UniFi UAP-AC-LR 2.4/5GHz
    Enterprise trådløs access point med Long Range, Dual Band 802.11 a/b/g/n/ac, 2.4 GHz med op til 450 Mbps & 5 GHz med op til 867 Mbps, op til 183 meter, passiv PoE adapter medfølger, inkl vægmonteringsbeslag - understøtter Ubiquiti UniFi controller
  • UAP-AC-LITE - Ubiquiti UniFi UAP-AC-LITE 2.4/5GHz
    Ubiquiti UniFi UAP-AC-LITE 2.4/5GHz
    Trådløs forbindelse, Wi-Fi 5, 2.4 GHz, 5 GHz
  • UAP-AC-M - Ubiquiti UniFi UAP-AP-AC-M
    Ubiquiti UniFi UAP-AP-AC-M
    Enterprise trådløs access point til udendørs brug, Dual Band 802.11 a/b/g/n/ac, 2.4 GHz med op til 300 Mbps & 5 GHz med op til 867 Mbps, op til 183 meter, passiv PoE adapter medfølger, inkl vægmonteringsbeslag - understøtter Ubiquiti UniFi controller
  • UAP-AC-M-PRO - Ubiquiti UniFi UAP-AP-AC-M-Pro
    Ubiquiti UniFi UAP-AP-AC-M-Pro
    Enterprise trådløs access point til udendørs brug, Dual Band 802.11 a/b/g/n/ac, 2.4 GHz med op til 450 Mbps & 5 GHz med op til 1300 Mbps, op til 183 meter, passiv PoE adapter medfølger, inkl vægmonteringsbeslag - understøtter Ubiquiti UniFi controller
  • UAP-AC-LITE-5 - Ubiquiti UniFi UAP-AC-LITE (5-pack)
    Ubiquiti UniFi UAP-AC-LITE (5-pack)
    Trådløs forbindelse, Wi-Fi 5, 2.4 GHz, 5 GHz (pakke med 5)
  • UAP-AC-LR-5 - Ubiquiti UniFi UAP-AC-LR-5 (5-pack)
    Ubiquiti UniFi UAP-AC-LR-5 (5-pack)
    Trådløs forbindelse, Wi-Fi 5, 2.4 GHz, 5 GHz (pakke med 5)
  • UAP-AC-PRO - Ubiquiti UniFi UAP-AC-PRO
    Ubiquiti UniFi UAP-AC-PRO
    Trådløs forbindelse, Wi-Fi 5, 2.4 GHz, 5 GHz, DC strøm
  • UAP-AC-HD - Ubiquiti UniFi UAP-AC-HD
    Ubiquiti UniFi UAP-AC-HD
    Trådløs forbindelse, 802.11ac Wave 2, Wi-Fi 5, 2.4 GHz, 5 GHz
  • UAP-AC-PRO-5 - Ubiquiti UniFi UAP-AC-PRO-5 (5-pack)
    Ubiquiti UniFi UAP-AC-PRO-5 (5-pack)
    Enterprise trådløs access point, Dual Band 802.11 a/b/g/n/ac, 2.4 GHz med op til 450 Mbps & 5 GHz med op til 1300 Mbps, op til 122 meter, passiv PoE adapter medfølger ikke , inkl vægmonteringsbeslag - understøtter Ubiquiti UniFi controller - pakke med 5 stk
  • UAP-AC-M-5 - Ubiquiti UniFi UAP-AP-AC-M - 5-pack
    Ubiquiti UniFi UAP-AP-AC-M - 5-pack
    Enterprise trådløs access point til udendørs brug, Dual Band 802.11 a/b/g/n/ac, 2.4 GHz med op til 300 Mbps & 5 GHz med op til 867 Mbps, op til 183 meter, passiv PoE adapter medfølger ikke, inkl vægmonteringsbeslag - understøtter Ubiquiti UniFi controller - pakke med 5 stk
  • UAP-AC-M-PRO-5 - Ubiquiti UniFi UAP-AP-AC-M-Pro - 5-pack
    Ubiquiti UniFi UAP-AP-AC-M-Pro - 5-pack
    Enterprise trådløs access point til udendørs brug, Dual Band 802.11 a/b/g/n/ac, 2.4 GHz med op til 450 Mbps & 5 GHz med op til 1300 Mbps, op til 183 meter, passiv PoE adapter medfølger ikke, inkl vægmonteringsbeslag - understøtter Ubiquiti UniFi controller - pakke med 5 stk
  • UAP-AC-HD-5 - Ubiquiti UniFi UAP-AC-HD-5 - 5 Pack
    Ubiquiti UniFi UAP-AC-HD-5 - 5 Pack
    Enterprise trådløs access point, Dual Band 802.11 a/b/g/n/ac & ac Wave 2, 2.4 GHz med op til 800 Mbps & 5 GHz med op til 1733 Mbps, op til 122 meter, passiv PoE adapter medfølger ikke, inkl vægmonteringsbeslag - understøtter Ubiquiti UniFi controller - pakke med 5 stk
  • UAP-AC-EDU-4 - Ubiquiti UniFi UAP-AC-EDU (4-pack)
    Ubiquiti UniFi UAP-AC-EDU (4-pack)
    Trådløs forbindelse, Wi-Fi 5, 2.4 GHz, 5 GHz, DC strøm (pakke med 4)
  • UAP-AC-EDU - Ubiquiti UniFi UAP-AC-EDU
    Ubiquiti UniFi UAP-AC-EDU
    Trådløs forbindelse, Wi-Fi 5, 2.4 GHz, 5 GHz, DC strøm

Netværksudstyr & Forlænger til trådløs

  • USG-EU - Ubiquiti UniFi USG Security Gateway
    Ubiquiti UniFi USG Security Gateway
    UniFi Security Gateway, 3 x Gigabit Ethernet, 1.000.000 packets per second, Fanless, VPN (site 2 site or client 2 site), Integrated management with UniFi 4.x, Dual Core 500 MHz CPU, 512 MB RAM, 2 GB Flash, 7W Power Consumption, 135 x 135 x 28.3 mm
  • USG-PRO-4 - Ubiquiti UniFi USG-PRO Security Gateway
    Ubiquiti UniFi USG-PRO Security Gateway
    Sikkerhedsudstyr, GigE, rackmonterbar
  • USG-EU - Ubiquiti *DEMO* UniFi USG Security Gateway
    Ubiquiti *DEMO* UniFi USG Security Gateway
    UniFi Security Gateway, 3 x Gigabit Ethernet, 1.000.000 packets per second, Fanless, VPN (site 2 site or client 2 site), Integrated management with UniFi 4.x, Dual Core 500 MHz CPU, 512 MB RAM, 2 GB Flash, 7W Power Consumption, 135 x 135 x 28.3 mm

Switch

  • US-8-150W - Ubiquiti UniFi Switch 8 (150W)
    Ubiquiti UniFi Switch 8 (150W)
    UniFi Managed switch, 8 x Gigabit Ethernet, 2 x SFP, Switching capacity: 20 Gbps, Forwarding Rate: 14.88 Mpps, PoE/PoE+, 150W PoE Budget, 802.11at/af and 24V Passive PoE
  • US-16-150W - Ubiquiti UniFi Switch 16 (150W)
    Ubiquiti UniFi Switch 16 (150W)
    UniFi Managed switch, 16 x Gigabit Ethernet, 2 x SFP, Switching capacity: 36 Gbps, Forwarding Rate: 26.78 Mpps, PoE/PoE+, 150W PoE Budget, 802.11at/af and 24V Passive PoE, 1U Rackmount
  • US-24-250W - Ubiquiti UniFi Switch 24 (250W)
    Ubiquiti UniFi Switch 24 (250W)
    Switch, Administreret, 24 x 10/100/1000 (PoE+) + 2 x Gigabit SFP, monterbar på stativ, PoE+
  • US-8-60W - Ubiquiti UniFi Switch 8 (60W)
    Ubiquiti UniFi Switch 8 (60W)
    UniFi Managed switch, 8 x Gigabit Ethernet, Switching capacity: 16 Gbps, Forwarding Rate: 11.9 Mpps, PoE, 60W PoE Budget, 802.11af and 48V
  • US-8 - Ubiquiti UniFi Switch 8 (PoE Passthrough)
    Ubiquiti UniFi Switch 8 (PoE Passthrough)
    Switch, Administreret, 7 x 10/100/1000 + 1 x 10/100/1000 (PoE Passthrough), desktop, PoE Passthrough, DC strøm
  • US-24 - Ubiquiti UniFi Switch 24
    Ubiquiti UniFi Switch 24
    UniFi Managed switch, 24 x Gigabit Ethernet, 2 x SFP, Switching capacity: 52 Gbps, Forwarding Rate: 38.69 Mpps, uden PoE, 1U Rackmount
  • US-48 - Ubiquiti UniFi Switch 48
    Ubiquiti UniFi Switch 48
    UniFi Managed switch, 48 x Gigabit Ethernet, 2 x SFP & 2 x SFP+, Switching capacity: 140 Gbps, Forwarding Rate: 104.16 Mpps, PoE/PoE+, uden PoE, 1U Rackmount
  • US-48-500W - Ubiquiti UniFi Switch 48 (500W)
    Ubiquiti UniFi Switch 48 (500W)
    UniFi Managed switch, 48 x Gigabit Ethernet, 2 x SFP, 2 x SFP+ (10 Gbe), Switching capacity: 140 Gbps, Forwarding Rate: 104.16 Mpps, PoE/PoE+, 500W PoE Budget, 802.11at/af and 24V Passive PoE, 1U Rackmount.
  • US-48-750W - Ubiquiti UniFi Switch 48 (750W)
    Ubiquiti UniFi Switch 48 (750W)
    UniFi Managed switch, 48 x Gigabit Ethernet, 2 x SFP, 2 x SFP+ (10 Gbe),  Switching capacity: 140 Gbps, Forwarding Rate: 104.16 Mpps, PoE/PoE+, 750W PoE Budget, 802.11at/af and 24V Passive PoE, 1U Rackmount.

Netværkskamera

  • UVC-G3-DOME - Ubiquiti UniFi UVC-G3 Dome Camera
    Ubiquiti UniFi UVC-G3 Dome Camera
    Netværkskamera, dome formet, til uden- og indendørs brug, farve (dag / nat) med 1080p HD og 30 FPS, indbygget mikrofon, PoE (passiv 24V PoE)

Repeater & Transceiver

  • PSFP-24-3831M-12F - PeakOptical SFP-1G, Cisco GLC-SX-MM comp
    PeakOptical SFP-1G, Cisco GLC-SX-MM comp
    PeakOptical SFP-1G, Cisco GLC-SX-MM comp Produkt beskrivelse: PeakOptical® GLC-SX-MM Compliable, 850nm, 0.5km, 7.5dB, 1.25Gb/s

Ovenstående informationer/specifikationer er vejledende og kan uden varsel være ændret af producenten.
Der tages forbehold for trykfejl og vejledende billeder.