Hjælp

LACXGLR - Linksys Business

Linksys Business

SFP+ transceiver modul, 10 GigE, 10GBase-LR, LC enkelttilstand, op til 10 km, 1310 nm, for Business LGS552, Smart LGS318P, Smart LGS326P

Varenummer: 2683199
Varen er udgået

Detaljer

Producent: Linksys
Varenummer: 2683199
Model: LACXGLR
Ean: 0745883669615

Til producentens hjemmeside

www.linksys.com/
ProduktbeskrivelseLinksys Business LACXGLR - SFP+ transceiver modul - 10 GigE
EnhedstypeSFP+ transceiver modul - LC enkelttilstand
ModelIndstiksmodul
Kabeltype10GBase-LR
Dataoverførselshastighed10 Gbps
Optisk bølgelængde1310 nm
Dataforbindelsesprotokol10 GigE
Maks. overføringsafstand10 km
Designet forBusiness LGS552, Smart LGS318P, Smart LGS326P

Generelt

Enhedstype SFP+ transceiver modul
Model Indstiksmodul

Netværk

Forbindelsesteknologi Kabling
Kabeltype 10GBase-LR
Dataforbindelsesprotokol 10 GigE
Dataoverførselshastighed 10 Gbps
Optisk bølgelængde 1310 nm
Maks. overføringsafstand 10 km

Ekspansion / Konnektivitet

Interface 1 x Ethernet 10GBase-LR - LC enkelttilstand x 2

Miljømæssige parametre

Min. driftstemperatur 0 °C
Maks. driftstemperatur 70 °C
Simple, universal, plug-and-play 10 Gigabit SFP+ transceiver supporting managed switches will allow customers to build a fast, reliable backbone for data centers, enterprise and service provider transport applications. Extend the connection distance significantly with this transceiver.

Ovenstående informationer/specifikationer er vejledende og kan uden varsel være ændret af producenten.
Der tages forbehold for trykfejl og vejledende billeder.