Tlf. 7020 5080
Køb fra Proshop's store lager
Antal varer i kurv 0 stk.
Pris i alt 0,00 kr.

D-Link DEM-310GT SFP Gbic (SM) (DEM-310GT)



DEM-310GT SFP Gbic (SM) Varenummer: 2006062

D-Link
DEM-310GT SFP Gbic (SM)

9/125 um, Op til 10 km, Singlemode, Hot Plug, LC connector, 1310 nm

Ikke på lager, 3-4 dages levering ( Billigste fragt: 0 kr. )
Ret land

Information til at beregne billigste fragt.

For at kunne beregne den korrekte fragt pris, har vi brug for at vide hvor du bor samt om der skal leveres til en privat eller firma-/erhvervsadresse.

Udfyld venligst nedestående informationer.
Gem

0 stk på lager i Århus
0 stk på lager i Viborg

kr.

Produktbeskrivelse

D-Link DEM 310GT - SFP (mini-GBIC) transceiver modul

Enhedstype

SFP (mini-GBIC) transceiver modul - LC

Model

Indstiksmodul

Kabeltype

1000Base-LX

Dataoverførselshastighed

1 Gbps

Optisk bølgelængde

1310 nm

Dataforbindelsesprotokol

Gigabit Ethernet

Maks. overføringsafstand

10 km

Designet for

D-Link DES-3028, 3052, DWS-3024; DES 12XX, 30XX, 3250, 3350, 35XX; DGS 1024, 12XX, 3100, 32XX, 33XX; L2+ Gigabit Wireless Switch; Web Smart DES-1228, 1252, DGS-1216, 1224, 1248; xStack DES-3526, 3528, 3552, 3828, 3852, DGS-3426, 3427, 3450, 3612, 3627, 3650, DXS-3326, 3350

Generelt

Enhedstype

SFP (mini-GBIC) transceiver modul

Model

Indstiksmodul

Netværk

Forbindelsesteknologi

Kabling

Kabeltype

1000Base-LX

Dataforbindelsesprotokol

Gigabit Ethernet

Dataoverførselshastighed

1 Gbps

Optisk bølgelængde

1310 nm

Maks. overføringsafstand

10 km

Ekspansion / Konnektivitet

Interface

1 x Ethernet 1000Base-LX - LC x 2

Kompatible åbninger

1 x SFP (mini-GBIC)

This transceiver uses the industry-standard Small form Pluggable (SFP) package. It slides into the mini-GBIC slot of the Gigabit device. Like all D-Link mini-GBIC transceivers, it is hot-swappable: you can remove or replace the transceiver with the system powered on, which allows modules to be added or swapped without interrupting the network.


Ovenstående informationer/specifikationer er vejledende og kan
uden varsel være ændret af producenten.
Der tages forbehold for trykfejl og vejledende billeder.